Avukat Hakları Grubunun İstanbul Barosu Başkan Adayı Av. M. Gökhan Ahi

Avukat Hakları Grubu, İstanbul Barosu’nda yapılacak seçimler için İstanbul Barosu Başkan Adayını ön seçimle belirledi.

Avukat Hakları Grubu, üyelerine yaptığı çağrıyla 2 Temmuz 2022 günü önseçim yapacağını duyurmuştu. Önseçim için adaylık başvurusu ve şartları da yayınlanmıştı. Ön seçim için yapılan çağrıya, grubun bir önceki baro seçimlerinde başkan adayı olan M. Gökhan Ahi cevap verdi ve aday adaylığını açıkladı.

Ön seçim için tek bir aday adayı olmasına rağmen, Av. Halime Albayrak Akdeveci, Av. Mehmet Turgay Bilge ve Av. Taşer Kara’dan oluşan ön seçim divanı, daha önceden ilan edildiği gibi 12:00 – 17:00 arasında sandıkta oy kullanılması işlemlerini yürütmeye devam etti. Bir yandan oylama devam ederken, grup üyeleri diğer yanda açık foruma iştirak ettiler. Forum boyunca söz alan avukatlar baro seçimleri, meslek sorunları, Avukat Hakları Grubu stratejileri ve eylem planları üzerine konuştular. Tüm konuşmalar not edildi ve çözüme yönelik tartışmalar gün boyunca yapılmaya devam edildi.

Saat 17:00 itibariyle oylama tamamlandı ve sandık kurulu kesin sonuçları tespit etti. Sonuçlara göre Av. M. Gökhan AHİ, Avukatlar Hakları Grubu’nun 2022 seçimlerinde İstanbul Barosu Başkan adayı seçildi. İlerleyen günlerde, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Delegasyon adayları AHG Merkez Yürütme Kurulu ve Başkan Adayı ile birlikte grup temayüllerine göre belirlenecek. İstanbul Barosunun 2022 Olağan Genel Kurulunun ve Organ Seçimlerinin 22 – 23 Ekim 2022’de gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir