KÜLTÜR, SANAT, SPOR PROJELERİ

kultur-sanat-spor-projeleri

140 yıllık İstanbul Barosu’na yakışan bir Hukuk Müzesi 

Dünyanın ilk tablet belgelerinden tablet kanunlarına, hukukçuların kullandığı eşyalardan cübbelere, tarihi fotoğraf, belge ve hukuk simgelerinden önemli hukuk insanlarının eserlerine kadar bir çok nesnenin sergilendiği, 140 yıllık İstanbul Barosu’nun tarihinin anlatıldığı multi medya ve ışık destekli bir Hukuk Müzesi kurulacak. 

Gelenekselleşmiş Hukuk Filmleri Festivali

Önemli davaların, tarihi hukuk olaylarının ve tarihe mal olmuş önemli hukuk insanlarının hayatının anlatıldığı filmlerin gösterildiği, sponsorların ve sinema salonlarının desteğinin alınacağı, gösterim öncesinde / sonrasında hukukçular ve sinema yazarlarının filmler hakkında söyleşi yaptığı gelenekselleşecek bir Hukuk Filmleri Festivali düzenlenecek. 

Hukuk Karikatürleri Yarışması, Sergisi Albümü

Hukukun ve mizahın hep içiçe olması sebebiyle, Avukat, Hukuk, Mahkeme, Dava, Hakim, Savcı temalarını işleyen ünlü olmuş Hukuk Karikatürleri, eser sahiplerinden izinleri alınarak bir albümde toplanarak basılacak, ayrıca Hukuk Karikatürleri konusunda Karikatür Yarışması düzenlenerek, dereceye giren eserlerin ödüllendirilmesi, sergilenmesi ve basılı bir albümde toplanması sağlanacak. 

Baro tarafından desteklenen Sanatçı Avukatlar

Sanatın her dalında faaliyet gösteren Sanatçı Avukatların, eserlerinin Adliyelerde ve Baro salonlarında sergilenmesi ve sergilerinin tanıtımı için her türlü destek verilecek. 

İstanbul Barosu Oyuncularının sahne, dekor, kostüm gibi ihtiyaçları için Baro’dan özel ödenek ayrılacak, hazırladıkları tiyatro oyunlarının Baro Konferans Salonu’nda ve diğer tiyatro sahnelerinde sergilenmesi için gereken destekler sağlanacak. 

Sadece Hukuk Merkezi değil, aynı zamanda Kültür ve Sanat Merkezi bir Baro 

İstanbul Barosu, Beyoğlu bölgesinde gittikçe azalan kültür ve sanat merkezlerine inat, öncelik Sanatçı Avukatlarda olmak üzere, 250 kişilik salonu ile geceleri ve haftasonları gerçekleştirilecek tiyatro, konser gibi sahne performanslarına ev sahipliği yapacak. 

İstanbul Barosu, 140 yıllık şerefli geçmişine kültür ve sanata olan katkılarını da ekleyecek. 

Baro tarafından desteklenen Sporcu Avukatlar

Başta Futbol, Basketbol ve Voleybol olmak üzere her tür sporu bireysel veya takım olarak yapan Sporcu Avukatların, ulusal ve uluslararası turnuvalara katılımının masrafları Baro tarafından karşılanacak, düzenli antrenman yapabilmeleri için kamuya ait spor salonları ve sahaları ile uzun süreli anlaşma yapılacak.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir