Prof Dr Adem Sözüer, BTS Hukuk, Karakaya Hukuk, Aksan Hukuk ve Moroğlu Arseven Hukuk Büroları Ziyaretleri

Avukat Hakları Grubu olarak, “Anlatan” olmaktan ziyade “Dinleyen” olmayı tercih ediyoruz. Bu kapsamda, Hukuk Fakültesi Hocalarını, Hukuk Fakültelerini, Hukuk Kurumlarını, Hukuk Derneklerini, Hukuk Üstadlarını ve Hukuk Bürolarını ziyaret ederek, projelerimizi kısaca anlatıyoruz, sonrasında fikir, görüş ve tavsiyeleri dinliyoruz; İstanbul Barosu’nun ve Avukatlık Mesleğinin daha ileriye taşınması için notlarımızı alıyoruz.  

 

Moroğlu Arseven Hukuk Bürosu Ziyareti:

Avukat Hakları Grubu Avukat Ofisi Ziyaretlerine 14.08.2018 günü Moroğlu Arseven Hukuk Bürosu ile başladık. Değerli Meslektaşımız Sn. Av. Seyfi Moroğlu ile projelerimiz ve hedeflerimiz hakkında görüştük. Av. Seyfi Moroğlu, Grubumuzun çalışmalarını, Baro Seçimleri için geliştirdiğimiz Projelerimizi ilgiyle dinledi, özellikle hukuk büroları aralarındaki haksız rekabetten bahsederek, İstanbul Barosu’ndan beklentilerini sıralayarak tavsiyelerini ve eleştirilerini iletti. Sn. Moroğlu Baro Seçimlerinde Grubumuz Başkan Adayı Av. M. Gökhan AHİ’ye başarılar diledi. Değerli Meslektaşımıza bizi ağırladığı ve fikirlerini paylaştığı için teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

 

BTS Hukuk Bürosu Ziyareti:

Avukat Hakları Grubu Avukat Ofisi Ziyaretlerine hız kesmeden devam etti. 14.08.2018 günü bu kez, Türkiye’nin Bilişim ve Teknoloji Hukuku alanındaki önemli hukuk bürolarından BTS & Partners Hukuk Bürosu‘ndaydık. Değerli Meslektaşlarımız Sn. Av. Yasin Beceni ve Sn. Av. Tuğrul Sevim  ile Hukuk Sektörü üzerine konuştuk. Sn. Beceni ve Sn. Sevim, tüm dünyada hukuk sektörünün daha fazla geliştiğini ve teknolojik olarak dönüştüğünü, gelir, ciro, büyüklük, çalışan sayısı, avukat sayısı, etki gücü, yarattığı katma değer ve kamu hizmeti verimliliği gibi bir çok parametre ile verilere dökülebildiğini, bu verilerin istatistiki çalışmalarının ve analizlerinin yapıldığını, bu veriler ile hukuk sektörünün standartlarının şekillendirildiğini, geleceğinin ve kamuoyu beklentilerinin tahmin edilmeye çalışıldığını, ancak Türkiye’de henüz böyle bir çalışma olmadığını belirtti. BTS Hukuk Bürosu’nun tüm avukatlarının da katıldığı toplantıda, grubumuzun İstanbul Barosu Projeleri anlatıldı ve genç avukatlardan gelen öneri ve istekler not edildi. BTS Hukuk Bürosu ortakları Sn. Beceni ve Sn. Sevim’e, ayrıca hukuk bürosunun değerli avukatlarına katkı, görüş ve desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Prof. Dr. Adem Sözüer Ziyareti:

15.08.2018’de Avukat Hakları Grubu olarak Duayen Ceza Hukukçusu, Değerli Hocamız Prof. Dr. Adem Sözüer ile görüştük. Başkan Adayımız Av. Gökhan AHİ, Adem Hoca ile Grubumuzun İstanbul Barosu için geliştirdiği yenilikçi ve dijital dönüşüme yönelik projelerini paylaştı. Adem Hoca, projeler ve adaylık süreci ile ilgili fikirlerini ve görüşlerini ileterek, grubumuza ve başkan adayımıza başarılar diledi. Adem Hoca, özellikle Hukuk eğitimi konusundaki görüşlerini ve analizlerini paylaşarak, Hukuk eğitiminin kalitesinin artırılması konusunda İstanbul Barosu’nun nasıl müdahil olması gerektiği konusunda ipuçları verdi. Sohbetin son konusu ise Uluslararası Suç ve Ceza Filmleri Festivali idi. Adem Hocamızın önderliğinde gittikçe büyüyen film festivaline, İstanbul Barosu’nca özel bir destek verilmesi konusunda hem fikir olduk. Ceza Hukukundaki üstün çalışmalarıyla ve öğrencileri ile olan iletişimiyle ünlü olan Değerli Hocamıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Av. Muhammet Aksan (Aksan Hukuk Bürosu) Ziyareti:

15.08.2018’de bu kez bir başka Değerli Meslektaşımız Av. Muhammet Aksan’ın konuğu olduk. Aksan Hukuk Bürosu‘nun kurucusu Sn. Aksan, hukuk bürolarının eskimiş meslek kuralları yüzünden yerel ölçekten dışarı çıkamadığını, global hukuk firmaları arasında Türkiye’den çıkmış hukuk bürolarının olmadığını, halbuki bir çok ülkede Türk hukukçular ve hukuk büroları için çok fazla sayıda iş potansiyeli olduğunu belirtti. Sn. Aksan, Başka ülkelerdeki hukukçuların çalışma izni başvurusundan, emlak alım satımında hukuki danışmanlığa kadar bir çok alanda hizmet verebildiklerini, ancak Türkiye’de bu alanları avukatlar yerine danışmanlık şirketlerinin doldurduğunu, bu şirketlerin avukatların iş alanına el attıkları için haksız rekabet yarattıklarını ekledi. Daha sonra, Başkan Adayımız Av. Gökhan AHİ, Sn. Aksan ile Grubumuzun İstanbul Barosu için geliştirdiği yenilikçi Projeleri paylaştı. Av. Muhammet Aksan, projeler ve adaylık süreci ile ilgili fikirlerini ve görüşlerini ileterek, grubumuza ve başkan adayımıza başarılar diledi. Bizi ağırlayan ve değerli fikirlerini paylaşan Sn. Aksan’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Av. Naim Karakaya (Karakaya Hukuk Bürosu) Ziyareti:

16.08.2018’de Avukat Hakları Grubu olarak, kamuoyunu yakından ilgilendiren ceza davalarının avukatlığını yapan ve Ceza Usul Hukuku hakkında seminerler veren Değerli Meslektaşımız Av. Naim Karakaya ile görüştük. Grubumuzun İstanbul Barosu için geliştirdiği yenilikçi Projeleri paylaştıktan sonra Sn. Karakaya’nın fikir ve önerilerini not ettik. Sn. Karakaya, özellikle CMK Avukatı Servislerinde yaşanan sorunları vurgulayarak, bu sorunların nasıl çözülmesi gerektiği konusunda yol gösterdi. Müdafilik görevini  ifa ederken karakollarda, emniyet müdürülüklerinde, cezaevlerinde yaşanan sıkıntıları ve yapısal çözüm önerilerini de bizimle paylaşan Değerli Meslektaşımız Av. Naim Karakaya’ya desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”9″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir