Av. MUSTAFA GÖKHAN AHİ KİMDİR?

1974 Gaziantep doğumludur. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Bilgi Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Hukuku Enstitüsü‘nde Yüksek Lisans programında “Türk Hukuku’nda Bilişim Suçları” dersini, Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nde ise seçimlik “Bilişim Hukuku” dersini vermiştir.

Çeşitli şirketler, kamu kurumlarında, barolarda, üniversitelerde ve akademik kurumlarda; Bilişim Hukuku, Sosyal Medya Hukuku, Teknoloji Hukuku ve Avukatlık Hukuku alanlarında kurumsal eğitimler vermiş ve halen bu eğitimleri vermeye devam etmektedir. Çeşitli dergilerde ve internet sitelerinde Bilişim ve Teknoloji Hukuku alanında yazılar yazmaktadır. Türkiye’de Bilişim Hukuku alanında sayısız sempozyum, konferans ve panele konuşmacı olarak katıldığı gibi, birçoğunun organizasyonuna imza atmıştır. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi tarafından “Adli Bilişim Uzmanı” sertifikasına sahiptir. ABD Minneapolis’te kurulu Mitchell Hamline School of Law’dan “USA Law and Legal English” programı sertifikasına sahiptir.

Ağırlıklı olarak Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku ve Ticaret Hukuku alanlarında çalışmakta olup, bilişim davalarında avukat olarak; bilişim, teknoloji, internet, dijital oyun ve dijital reklam şirketlerinde hukuk danışmanı olarak görev yapmaktadır. Kurucusu olduğu İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu’nun iki dönem başkanlığını yapmıştır. İstanbul Barosu Kişisel Verilerin Korunması Komisyonunun kurucusu ve üyesidir.

Türk Ceza Hukuku Derneği, E-Ticaret ve İnternet Hukuku Derneği, Dijital Dönüşüm Derneği, Türkiye Bilişim Derneği ve Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi olarak sivil toplum çalışmaları yapmaktadır. Uluslararası alanda, International Bar Association (IBA) ve International Technology Law Association (ITECHLAW) üyesidir. Halihazırda İstanbul Üniversitesi AUZEF Felsefe Lisans Programı 3’üncü sınıf öğrencisidir.